Aktualności

Relacja z XXV Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym im. Bolesława Rusaka o Puchar Prezydenta Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych

W dniach 20 i 21 czerwca 2019 r. we Wrocławiu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym im. Bolesława Rusaka o Puchar Prezydenta Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych. Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu. Tegoroczny turniej po raz trzeci w swojej historii gościł w stolicy Dolnego Śląska. Impreza odbyła się na kortach Olimpijskiego Clubu Tennis and Sports przy ulicy Paderewskiego 35. [stadion olimpijski].

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali Prezes Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu Tomasz Pajorski oraz członek honorowy Stowarzyszenia Stanisław Cegielski. W zawodach rywalizowali zawodnicy z różnych zakątków Polski, z Bochni, Dzierżoniowa, Gdyni, Inowrocławia, Leszczyny, Marklowic Górnych, Olsztyna, Piły, Poznania, Suwałk, Szczecina, Wałbrzycha i Warszawy. W Mistrzostwach zabrakło kilku stałych uczestników, których wyeliminowały kontuzje lub sprawy losowe (życzymy Im szybkiego powrotu do pełnej dyspozycji sportowej). Wreszcie, ku ogromnej radości organizatorów, w turnieju wystąpiły dwie Panie, koleżanki Asia Chmielewska i Miłka Pietrzak. Zawody rozegrano w następujących konkurencjach i kategoriach: gra pojedyncza – kategoria open i powyżej 55 lat oraz gra podwójna. W czwartek, przy prawdziwie tropikalnej pogodzie, rozegrano w grze pojedynczej mecze w poszczególnych grupach systemem „każdy z każdym” oraz w grze podwójnej mecze eliminacyjne. Wieczorem, po zakończeniu wyczerpującej rywalizacji, uczestnicy zasłużyli na odpoczynek i relaks przy tradycyjnym grillu. Piątek przywitał zawodników deszczem, w związku z czym mecze półfinałowe i finałowe w grze pojedynczej i podwójnej odbyły się w hali. Większość pojedynków była bardzo zacięta i wyrównana, a wszystkie mecze były toczone w duchu sportowej i przyjacielskiej rywalizacji.

Prawdziwą wisienką na torcie był finałowy pojedynek pomiędzy Krzysztofem Kacprzykiem i Piotrem Szczepańskim. Ozdobą turnieju były pojedynki z udziałem naszych przemiłych koleżanek, które swoim ogromnym zaangażowaniem i umiejętnościami wprawiały w niemały kłopot swoich kolegów.

Oficjalne zakończenie Mistrzostw odbyło się w piątek wieczorem podczas uroczystej kolacji, na której finaliści poszczególnych konkurencji i kategorii otrzymali puchary i nagrody z rąk Prezydenta PFSRM Tomasza Ciodyka i Prezesa SRM we Wrocławiu Tomasza Pajorskiego. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki. Nagrodę honorową za 25-ty udział w Mistrzostwach Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie otrzymał Wojciech Frankowski, a nagrodę dla seniora Mistrzostw odebrał Stanisław Swora.  Specjalne puchary zostały wręczone naszym przeuroczym Paniom – Asi Chmielewskiej i Miłce Pietrzak. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie sportowym, mecze były długie i wymagały od zawodników dobrego przygotowania kondycyjnego, często były rozstrzygane w tie-breaku, walczono o każdy punkt i do ostatniej piłki.

Komitet organizacyjny w składzie: Ryszard Borek, Wojciech Wiczkowski i Waldemar Ochocki, składa serdeczne podziękowania prezydentowi PFSRM Tomaszowi Ciodykowi i Prezesowi SRM we Wrocławiu Tomaszowi Pajorskiemu za objęcie patronatem XXV Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym. Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i okazaną pomoc składamy Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych i Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu. Osobne słowa podziękowania kierujemy do dr inż. Jerzego Wiczkowskiego za przeprowadzone szkolenie zawodowe dla uczestników turnieju w dzień poprzedzający Mistrzostwa.

Organizatorzy jeszcze raz gratulują zwycięzcom oraz składają podziękowania wszystkim zawodnikom i osobom towarzyszącym za stworzenie wspaniałej i rodzinnej atmosfery podczas turnieju. Do zobaczenia za rok na kortach w Szczecinie.

 

                                                                                                                       Waldemar Ochocki

 

 

WYNIKI  MISTRZOSTW  POLSKI  W  TENISIE

 

GRA  POJEDYNCZA – kategoria open

1. Krzysztof Kacprzyk – Poznań
2. Piotr Szczepański – Inowrocław
3. Krzysztof Grzesiowski – Szczecin
3. Janusz Truskowski – Olsztyn

GRA  POJEDYNCZA – kategoria +55 lat

1. Ryszard Borek – Dzierżoniów
2. Jan Siudziński – Marklowice Górne
3. Ryszard Dyrda – Leszczyny
3. Bogdan Mituniewicz – Warszawa

GRA  PODWÓJNA – kategoria open

1. Krzysztof Kacprzyk (Poznań) i Krzysztof Grzesiowski (Szczecin)
2. Piotr Szczepański (Inowrocław) i Ryszard Dyrda (Leszczyny)
3. Ryszard Borek (Dzierżoniów) i Waldemar Ochocki (Wałbrzych)
3. Bogdan Mituniewicz (Warszawa) i Tadeusz Kościuk (Suwałki)

KLASYFIKACJA  DRUŻYNOWA

  1. Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych w Katowicach
  2. Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu
  3. Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Fot. 1. Uczestnicy mistrzostw

Fot 1

Fot. 2. Powitanie zawodników i otwarcie turnieju

Fot 2

Fot. 3. Pojedynek singlowy rozpoczęty

Fot 3

Fot. 4. Dwaj przyjaciele z kortu

Fot 4

Fot. 5. Czterech tenisistów i jedna miotła

Fot 5

Fot. 6. Mistrz i wicemistrz Polski w kategorii open

Fot 6

Fot. 7. Na Krzyśka nie było mocnych

Fot 7

Fot. 8. Wojtek i Janek w pełnej koncentracji

Fot 8

Fot. 9. Czas relaksu przed decydującymi pojedynkami

Fot 9

Fot. 10. Mistrzowie w grze deblowej z Prezydentem PFSRM i Prezesem SRM we Wrocławiu

Fot-10